Yurtdışında Ekonomik Olarak Daha Kolay Okunabilecek 10 Üniversite

0
482
yurtdisi-ekonomik-universiteler

Üniversite’yi yurtdışında okumak isterim ama… diyenlerden  misiniz?  O zaman Bu yazı kesin dikkatinizi çekecektir.

Hangi Okulda Okumalıyım olarak, hayali yurtdışındaki üniversiteler de okumak olup fakat ekonomik sebeplerden dolayı bu hayalden vazgeçenlere harika bir yazı hazırladık.

Yurtdışındaki bazı üniversitelerde eğitim almak bir servet değerindeyken, bazı Üniversiteler de ise ücretsiz veya çok düşük maliyetlerle okunabilir.

ÜCRETSİZ VEYA DÜŞÜK MALİYETLE YURTDIŞINDA OKUYACAĞINIZ ÜNİVERSİTELER;

University of Belgrade – Sırbistan

Belgrad Üniversitesi, Aydınlanma Çağı’nda Belgrad Yüksek Okulu olarak kuruldu. Tarihi 1800’lerin başına dayanmaktadır. 1905’te Üniversite statüsüne yükseldi.

Belgrad Üniversitesi tarih görseliBelgrad Üniversitesi, Avrupa’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Belgrad Üniversitesi’nde yıllık 1000 Euro’dan başlayan fiyatlarla okuyabilirsiniz.

Belgrad Üniversitesi Görseli

Dünya’nın en büyük 300 üniversitesinden biri olan Belgrad Üniversitesi, uluslararası akademik kurumlarla iş birliği içerisindedir.

Belgrad Üniversitesi

Belgrad Üniversitesi 31 fakülte, 12 Araştırma enstitüsü bulunmaktadır.

Belgrad Üniversitesi Teknik Fakültesi

Bilgi Merkezi, Bilgisayar Merkezi, Sırp-Japon Bilimsel Simülasyon Merkezi, Kariyeri Gelişim Merkezi, Stratejik Yönetim Merkezi, Teknoloji Transferi Merkezi, Kalite Güvence Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Merkezi diye toplam dokuz (9) Merkezi bulunmaktadır.

Bilgi Merkezleri

Hemen hemen her yerde karşılaşılan konaklama sorununa Sırbistan’da  karşılaşmak pek mümkün değil. Çünkü Sırbistan  öğrencilere, 11 öğrenci yurdunda  konut seçenekleri sunuyor.

Belgrad Üniversitesi Yurtları


Kaunas Teknoloji Üniversitesi- Litvanya 

Kaunas

Litvanya’da 1922 yılında kurulan Kaunas Teknoloji Üniversitesi, Baltık  Deniz’indeki en büyük teknik üniversitesinde okumak için sömestr başına 700 Euro’dan başlayan fiyatlarla eğitim alınabilir.

Litvanya KTU Üniversitesi

Kaunas  Teknoloji Üniversitesi, Litvanya’da bulunan bir kamu araştırma Üniversitesidir.

Litvanya

Köln Üniversitesi -Almanya

Köln Üniversitesi

Köln Üniversitesi‘nde okuma hayali olan öğrenciler Lisans ve yüksek lisans programlarında,sömestr başına 250 Euro’dan başlayan fiyatlarla okunabilir.


Charles Üniversitesi- Çek Cumhuriyeti 

1348 yılında kurulan Charles Unıversitesi, Çek Cumhuriyetin başkent olan Prag’ta yer aldı.Turizm kenti olan Prag’da 500 Euro’dan başlayan fiyatlarla istediğiniz bölümlerde okumak mümkün.

PRAG


Viyana Üniversitesi- Avusturya

Avusturya Dükü 4. Rudolf tarafından 1365 yılında Avrupa’daki en eski üniversitelerden biri olan Viyana Üniversitesi mimarisi bakımından dikkat çekmektedir.

Viyana

Viyana Üniversitesinde enstitüsü sayısı 50’ye yakındır. Ayrıca 6,5 milyon kitap ile Avusturya’nın en büyük kütüphanesine sahiptir. Bu muhteşem Üniversite de okumak sömestr başına 726 Euro’dan başlayan fiyatlarla istediğiniz bölümde okuyabilirsiniz.

Viyana-Üniversitesi


Aalto Üniversitesi-Finlandiya

Aalto Üniversitesi, Finlandiya da bulunan ve ismini Finlandiya’nın en büyük mimarı olan Alvar Aalto’dan almıştır. Fin Üniversitelerin en büyük üç üniversitelerinden biridir.

Finlandiya Üniversite

Finlandiya’da bulunan ve harika bir mimariye sahip olan bu üniversite de eğitim almanın hiçte uygun değil gibi görünse de aslında bütün eğitim programlarını ücretsiz olarak sunmaktadır. Ayrı bu muhteşem üniversite, dünyada 400’den fazla Üniversite ile iş birliği içindedir. Yurtdışı için hazırlamış olduğunuz listenizde yok ise mutlaka eklemeniz gereken okullardan biridir.

Aalto Üniversitesi


Natıonal Research Unıversıty Hıgher School of Economıcs-Rusya

Rusya’nın başkenti olan ve nüfus bakımından en kalabalık olan Moskova da yer alıyor.

Moskova

Üniversite,ekonomik,Sosyal Bilimler,Matemetik,Bilgisayar Bilimleri, Medya İletişim ve Tasarım, konularında uzmanlaşmıştır. Ulusal Araştırma Üniversitesi’nin üç ek kampüsü ve 20’nin üzerinde departmanı bulunmaktadır.

Ekonomi Okulu

Ulusal Araştırma Üniversitesinde tüm doktar’a programları ücretsizdir. Burada harika bir eğitim alarak kariyerinizde bir basamak daha çıkabilirsiniz.


Bremen Üniversitesi-Almanya 

1971’de kurulan üniversite, çok uluslu bir üniversite olma özelliği taşımakta ve gelişme için uluslararasılaşmanın önemli olduğunu ve ona göre strateji benimsemiştir.

Bremen Üniversitesi

Bremen Üniversitesi, Dünya’nın pek çok yerinde yer alan araştırma enstütüleri ile bir iş birliği içerisindedir. Almanya’da ”Elit Üniversite” olarak sınıflandırılan onbir (11) eğitim kurumu arasında yer almaktadır. Bremen Üniversitesinde okumak dönemlik harç bedeli 30 Euro’dan başlamaktadır. Tüm lisans ve yüksek lisans programları ve şehir içi ulaşımda buna dahildir.


Orta Avrupa Üniversitesi- Macaristan

Amerikan ve Macaristan  lisanlı olup 1991 de kurulan özel bir  yükseköğretim kurumudur. Okul Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte de yer almaktadır.

Orta Avrupa Üniversitesi

Amerikan ve Macaristan lisanlı olan bu üniversite kütüphanesi bakımından da oldukça zengindir.

Budapeşte Kütüphanesi

Orta Avrupa Üniversitesi’nin uygulamış olduğu eğitim stratejisinde yüksek lisans öğrencilerine, doktora öğrencilerine burs imkanları sunmaktadır. Bunların dağılımları ise yüksek lisans programı okuyacak olan öğrencilere %80, Doktora öğrencilerine ise %92 hatta %100 varan burs imkanları sunmaktadır.


Tallinn Üniversitesi-Estonya

Estonya Baltık Denizin doğu kıyılatında yer almaktadır.

Estonya

Estonya Tallinn Üniversitesi eğitim alanında bir çok avantaj sağlamaktadır. Başta Yüksek ve Doktor’a Programları başta olmak üzere Ücretsiz eğitim imkanı sağlamaktadır.

Tallinn Üniversitesi, Estonya’daki  tek teknik üniversitedir.Ayrıca Ücretsiz mühendislik eğitimi de sağlamaktadır.

Gördüğünüz üzere hayalinizdeki okullara ya da yerlerde okumak için servet harcamaya gerek yok.

Diğer yazılar

Fikirlerinizi paylaşın;