Şişli Özel Okul ve Kolejler Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

1
484
sisli-ozel-okullari

Şişli ilçesi oldukça geniş sınırlara sahip bir ilçe ve İstanbul’un en merkezi bölgelerinden. Gerek bölge halkı, gerekse diğer ilçelerden ailelerin; eğitim için tercih ettiği bir semt. Nüfusun kalabalık olması eğitim kurumlarının sayıca artmasını ve nitelikçe daha iyi bir hâl almasını sağlıyor. Dilerseniz Şişli bölgesi okullarını aratarak kararınızı daha doğru ve kolay bir şekilde verebilirsiniz.


Şişli Özel Anaokulları


Şişli Bölgesi çocuklarınız için farklı imkanlar sunan 27 tane anaokulunu bünyesinde barındırıyor. 2-6 yaş arası çocuklara eğitim-öğretim hizmeti veren birçok kurum bulunmakla birlikte, sağlığa zarar vermeyen malzemelerle üretilen mobilya, oyuncak ve aksesuarlar ile donatılmış bir ortamda eğitim görürler. Okuldan okula farklılık gösteren faaliyetler ile birlikte çocuklarınızın kişisel gelişimi için sağlam temeller atılır.

Şişli Özel Anaokulları Listele


Şişli Özel İlköğretim Okulları


Resmi rakamlara baktığımız zaman şuan Şişli bölgesinde hizmet veren ilkokul ve ortaokul sayısının 18 olduğunu görüyoruz. Öğrencilerin; kültür, sanat ve spor etkinliklerinde yetkin ve katılımcı, estetik değerlere ve çevre bilincine sahip, kendi kültürünü özümseyip geliştirebilecek ve farklı kültürlere saygılı yurttaşlar olarak yetiştirmeyi hedefleyen eğitim kurumların varlığı siz velilerimiz için seçim yapmayı biraz zorlaştırabilir. Doğru okulu nasıl seçeceğiniz konusunda kafanız karışıyorsa yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Şişli Özel İlkokullarını Listele

 Aşağıda ki butondan Şişli özel ortaokulları listesine ulaşabilirsiniz.

Şişli Özel Ortaokulları Listele

 

Şişli Özel Liseleri


Şişli’de 14 tane özel lise bulunmakta. Çoğunlukla Temel Lise bulunmakla birlikte Anadolu liselerinin de olduğunu görüyoruz. Çocuklarınızın üniversiteye hazırlanırken aldığı eğitimin kalitesi, kazanacağı okulu direkt belirleyen bir aktör olduğu için bu seçimi yaparken dikkatli davranmanızda fayda var.

Şişli Özel Liseleri Listele

 

Diğer yazılar

1 YORUM

Fikirlerinizi paylaşın;