Ders Çalışmaya Biraz Ara Vererek Bir Solukta İzleyebileceğiniz 8 Mini Dizi

0
352
ders-calismaktan-ara-vererek-izlenecek-diziler

Sınavlarda başarılı olmak, hayal ettiğiniz geleceği gerçekleştirmek sınavlarda başarılı olmaktan geçiyor evet doğru. Fakat sürekli ders çalışmak ve beyni hiç boşaltmadan sürekli aynı şeye odaklanmak da sizin ve çalıştığınız dersin verimi için pek iyi bir durum değil.

Ders çalışmaya biraz ara verip, beyninizi boşaltarak, ders çalışma veriminizi arttırabilirsiniz.

Şimdi sizi farklı dünyalara götürecek, bir solukta izleyebileceğiniz 8 mini dizi ile baş başa bırakıyoruz.

1. 11.22.63 / 2016 / 8 Bölüm

James Franco ve Sarah Gadon’ın başrolünü paylaştıkları mini dizide Stephen King’in romanından esinlenmiştir. 11.22.63 dizisi ‘zamanda Yolculuk’ konusunu işliyor. Dizinin J.J.Abrams  Lost dizinin yönetmenliğini ve Fringe yapımcısıdır. Ayrıca Dizi de 22 Kasım 1963’de ABD’nin 35.Başkanı olan John Fitzgerald Kennedy Suikastının da nasıl gerçekleştiği hakkında fikir sahibi oluyorsunuz. Sekiz bölümden oluşan bu dizinin tadı damakta kaldığını söylemek yerinde olur.


2.The Lost Room / 2006 / 3 Bölüm

  The Lost Room, üç bölümden oluşan bilim kurgu olan şahane bir dizidir.  Başrol de  Peter Krause’n ve Julianna Marguiles’in yer almaktadır. Olay bir motel odasında geçmektedir. Motel odasında ilk nesneler ortaya çıkmaktadır. Bu nesnelere model odasında zarar vermek mümkün değildir. Dizi de dikkat çeken bir diğer nokta ise ”anahtarlar” bu anahtarların açtığı her bir kapı farklı yerlere açılıyor. Bu da akıllara yeni bir gizem mi sorusunu getirmektedir. En iyisi mi siz bi izleyin.

3. The Hollow Crown / 2012 / 7.Bölüm


4. Casanova /2005

Başrollerini Heath Ledger ve Sienna Miller paylaşmaktadır. Dünyanın en ünlü çapkını olan Casanova’nın komik ve eğlenceli hayatını anlatan bir yapımdır.


5. Taken / 2017

Taken dizisinde aksiyon, dram ve suç unsurların başarıyla işlendiği ve oyuncuların gösterdikleri harika performanslarla her bölümü film tadında. Zamanınız kısıtlı ve boşa harcamaya göze alamıyorsanız mutlaka izleyin.Bizden söylemesi 😉


6. The Kennedys / 2011

Dizi, Güçlü ve zengin olan bir ailenin öyküsünü anlatıyor. Kennedys’ler ABD tarihinin en güçlü ailesidir. Politika ve gücün doğurmuş olduğu entrikaları merak ediyorsanız mutlaka listeye eklemelisiniz.


7.POLDARK / 2014

Dizi 18.yy’da geçmektedir. Kahramanımız Ross Poldark Üç yıl boyunca savaşta kaldıktan sonra Doğduğu memleketini döner. Ross Poldark’ın gördükleri onu hiç mutlu etmez. Babası vefat etmiş, sevdiği kız ise kuzeni ile nişanlanmış olduğunu görür. Her şey birbirine girmiş vaziyette nasıl yoluna koyacak doğrusu merak konusu. Daha fazla uzatmayalım biz ha de siz bi izleyin beraber yorumlayalım.


8.The Shannara  Chronicles / 2016

Son olarak, tam bir fantezi dram olan The Shannara Chronicles .Büyünün, sihirin, cücelerin ve kötülüğe karşı savaşın olduğu bir dünya!  🎬

Diğer yazılar

Fikirlerinizi paylaşın;