Özel İzmir Amerikan Koleji Hakkında
ACI, diğer kardeş okulları olan Üsküdar Amerikan Lisesi, Tarsus Amerikan Koleji, Özel SEV Lisesi, İzmir SEV İlköğretim Kurumları, Üsküdar SEV İlköğretim Kurumları ve Tarsus SEV İlköğretim Kurumları gibi Sağlık ve Eğitim Vakfı’na bağlı olarak eğitim vermektedir. Eğitim kadrosu, alanlarında uzman Türk ve yabancı eğitimcilerden oluşmaktadır.

ACI, 2006-2007 okul yılı itibariyle, Ege’de ilk ve tek okul olarak Uluslararası Bakalorya(IB) Programı sunmak üzere yetkilendirilmiştir. IB Programı ve IB Diploması bütün dünyada en önde gelen eğitim standardı olarak kabul edilmektedir. Bu program yüksek motivasyonlu lise öğrencileri için tasarlanmış zorlu bir üniversite öncesi eğitim sürecidir. IB Diploması olan öğrenciler, dünya genelinde en seçkin üniversitelere kabul edilme şansına sahiptirler.

Kadrosunda, Yurtiçi Üniversiteler ve Kariyer Danışmanı ve ayrıca Yurtdışı Üniversiteler Danışmanı bulunan ACI, öğrencilerin yetenekleri, kişilik özellikleri, değerleri, ilgi alanları ve kariyer gereksinimleri doğrultusunda ileride ulaşabilecekleri hedeflerini belirlemeyi ve bu konuda ihtiyaç duydukları her türlü desteği vermeyi amaçlar. Son 5 yıl içinde, ACI mezunlarının üniversiteye yerleşme başarısı ortalama %99 olarak gerçekleşmiştir. Yurtiçindeki seçkin devlet ve vakıf üniversitelerine(burslu) yerleşen mezunlarımızın yanısıra, mezunlarımızın bir bölümü UPENN, Georgetown, Cornell, Brandeis, McGill ve Tufts gibi tanınmış yurtdışı üniversitelere kabul edilmiş ve birçoğu da eğitimlerini burslu olarak kabul edildikleri bu okullarda devam ettirmeyi tercih etmişlerdir.

Hazırlık sınıfından itibaren öğretilen mükemmel İngilizce’nin yanısıra, Fransızca, Almanca ya da İspanyolca seçeneklerinden oluşan ikinci yabancı dil dersleri de öğrencileri çağın gereklerine hazırlamaktadır. Okulun sosyal yardım kulüplerinde hizmet veren öğrenciler ACI’nın “Öğrenmek için katıl; hizmet için ayrıl” sloganı doğrultusunda topluma hizmet misyonunu yerine getirmektedir. ACI öğrencileri, özgüvenlerinin arttıran ve liderlik özelliklerini geliştiren 80’in üzerinde eğitici kol etkinliğinden istediklerini seçme şansına sahiptirler. TÜBİTAK Kulübü öğrencileri her yıl başarılı projeleriyle birçok ödüle layık görülür. ACI öğrencileri her yıl MUN (Model Birleşmiş Milletler), Genç Başarı(Junior Achievement) ve Robot Takımı ile okulumuzu ve ülkemizi yurt dışı arenada da başarıyla temsil ederler.
Okul Yetkilisine Sor
 
Özel İzmir Amerikan Koleji
İnonu Caddesi No. 476 35290 Göztepe İzmir
 
02323550555
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Özel İzmir Amerikan Koleji
İnonu Caddesi No. 476 35290 Göztepe İzmir
 
02323550555
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)