Ümraniye Akil Koleji Anaokulu

Ümraniye Akil Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul,Ümraniye, Şerifali bölgesinde hizmet veren Akil Koleji İlkokulu geleceğin aydınlarını yetiştirmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ: AKİL Okulları olarak araştıran, bilginin kaynağına erişebilen, bilgi ve kabiliyetlerinde farkındalık oluşturabilen, sosyal yönü gelişmiş, toplumla barışık, milli ve manevi değerlere sahip, ahlaklı, geleceğin akil insanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda biz diyoruz ki "akademik eğitim" ve "değerler eğitimi" temelleri üzerine kurulmuş bir eğitim ancak doğru hedefe ulaşabilecektir. Ne diyordu Bizim Yunus; "İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır" . Bu bağlamda modern bilme tam hakim, ayrıca kendisini bilen, topluma yararlı bireyler yetiştirmektir amacımız.

AKADEMİK EĞİTİM: AKİL Okulları olarak hedefimiz yüksek beklentileri karşılayabilen, ideallerini gerçekleştirebilen, yasam boyu öğrenmeyi seven bireyler yetiştirebilmektir. Öğrencilerin kişisel yeteneklerini keşfedebilecekleri araştırmaya ve öğrenmeye yönelik eğitim ve öğretim ortamlar sağlamaktır. Ezber öğrenmeden ziyade araştırma ve düşünmeye yönelik müfredat uygulaması ile bağımsız öğrenebilen, araştırabilen, düşünebilen, öğrenmeye meraklı yarının liderlerini yetiştirmek önceliklerimizdir.

YABANCI DİL:
AKİL Okulları olarak Yabancı Dil Eğitiminde hedefimiz öğrencilerimize rahat ve eğlenceli sınıf ortamlarında öğrendikleri yabancı dil bilgilerini uygulayabilme imkânları sağlamaktır. Yüksek standartlara sahip öğretmenlerimizle birlikte modern dil öğretimi sistemi kullanılacaktır. Dünya eğitim Sisteminde yaygın olarak kullanılan The 5 Cs olarak da adlandırılan (Communication, Culture, Connections, Comparisons, Communities) müfredat sistemi uygulanacaktır. Böylelikle öğrencilerimizin öğrendikleri dil ile iletişim kurabilecek ve o dillerin konuşulduğu kültürler hakkında bilgi sahibi olmuş olacaklardır. Öğrencilerimiz AKİL Eğitim Kurumları’nda aldıkları İngilizce dil eğitimini günlük ve akademik hayatlarında basari ile kullanabileceklerdir. İngilizce dışında talep olması durumunda farklı yabancı dil eğitimleri de verilecektir. DEĞERLER EĞİTİMİ: Okul Öncesinden başlamak üzere tüm sınıflar düzeyinde milli ve manevi duyguları yüceltecek alanlarda değerler eğitimi verilecektir. Amacımız ahlaklı, erdemli, liyakat sahibi geleceğin aydınlarını yetiştirmektir. ​

Devamını Oku

İletişim Bilgileri

 Telefon: 02163134310

 Faks: --

 www.akilokullari.com/

 info@akilokullari.com

 Mehmet Akif Mah. Osmangazi Cad., NO:49 Ümraniye / İSTANBUL

Üye Değil misiniz ?

Sektördeki gelişmelerden haberdar olmak ve size uygun en doğru okulu bulmak için şimdi sistemimize kayıt olun.

Bu bölgedeki diğer okullar

Okulu Ara