Özel Eğitim Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Şartları Neler?

Haber Detayları

Özel öğretim kredisi veren bankalar hangileri? Özel eğitim kredisi şartları neler? Eğitim kredisi vade oranları nasıl?Çocuğunuzu özel bir koleje yazdırmaya karar verdiniz ya da bir meslek kursunda eğitim alarak meslek edinmek istiyorsunuz. Bunun için bütçenizde gerekli nakit bulunmuyorsa, özel okul maliyeti bütçenize uymuyorsa özel kolejlere/okullara bankaların uyguladığı özel eğitim kredisinden faydalanabilirsiniz.Bazı özel okullar ve meslek edindirme kursları başvuru esnasında anlaşmalı olduğu banka veya aracı kurum ile size kredi çıkartabiliyor. Tabi siz de bankaya giderek ihtiyacınız olan özel eğitim kredisine başvuru yapabilirsiniz.HANGİ BANKALAR ÖZEL EĞİTİM KREDİSİ VERİYOR ŞARTLARI NELER?ZİRAAT BANKASI ÖZEL EĞİTİM KREDİSİ ŞARTLARI

Ziraat Bankası özel okul kredisi alabilirsiniz. Ziraat Bankası’ndan her türlü okul, üniversite, kurs kredi ihtiyacınızı karşılamak için başvuru yapabilirsiniz.36 aya kadar vade imkânı sunan Ziraat Bankası kredisine başvuru yapmak için en yakın Ziraat Bankası’na gitmeniz gerekiyor.Kredi Özellikleri:

36 aya kadar vadeli olarak, taksitli veya Kredili Mevduat Hesabı şeklinde kullanım yapılabilmektedir.

Kredi, öğrenci / kursiyer velilerine, öğrencinin / kursiyerin bu tür eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine veya düzenli ve sürekli gelir sağlayan bir mesleği var ise öğrenciye / kursiyerlere ödenebilecektir.

Şahsi ve/veya maddi teminat alınmaktadır.

Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.Ziraat Bankası Özel Eğitim kredisi için Gerekli Belgeler:Başvuru Formu, Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport, Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi, Eğitime ilişkin belgeler ve fatura, Şubece istenebilecek diğer belgeler.Özel eğitim kredisine başvuru yapmak ve size en yakın Ziraat Bankası şubesini bulmak için tıklayınız.TÜRKİYE İŞ BANKASI EĞİTİM KREDİSİ ŞARTLARI

Türkiye İş Bankası’ndan özel okul kredisi alabilirsiniz. Özel okul, üniversite gibi eğitim giderlerini ve ücretlerini karşılayabileceğiniz Türkiye İş Bankası Eğitim Kredisi’nden faydalanabilirsiniz.Türkiye İş Bankası eğitim kredisi Özellikleri:

Eğitim kredisinde ister öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge karşılığı kredi tutarını okul hesabına aktarabilirsiniz ya da fatura karşılığı krediyi nakden alabilirsiniz.Türkiye İş Bankası Eğitim Kredisi için Gerekli Belgeler:

(Başvuru sahibi ve kefiller için)• Başvuru Formu,• Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi,• Gelir durumunuzu gösterir belge,• Eğitim bedelini gösterir fatura aslı ve/veya öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge.Türkiye İş Bankası eğitim kredisi detay sayfasına gitmek için tıklayınız.GARANTİ BANKASI EĞİTİM KREDİSİ ŞARTLARI

Garanti Bankası eğitim kredisi ile özel okul/kolej üniversite gibi tüm eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Garanti bankası eğitim kredisi tutarlarını görmek için tıklayınız.Kredi Özellikleri:

Garanti Bankası eğitim kredisinden 48 aya varan vade imkanları ile faydalanabilirsiniz.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi için Gerekli Belgeler:

Üzerinde Vatandaşlık Numarası bilgisi yer alan Nüfus Cüzdanı ile kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Kredi başvurusunu Garanti Bankası şubelerinden yapabilirsiniz.Garanti Bankası eğitim kredisi gerekli belgelerin detayı için tıklayınız.DENİZBANK EĞİTİM KREDİSİ ŞARTLARI

Denizbank eğitim kredisi ile her türlü özel okul, üniversite ve kurs ücretini için kredi kullanımı yapabilir eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.Kredi Özellikleri:

Denizbank eğitim kredisinden 60 aya varan vade imkanları ile faydalanabilirsiniz.Denizbank Eğitim Kredisi için Gerekli Belgeler:Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, Gelir belgesi ( maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası), Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği, Öğrenci kabul belgesi.Kredi başvurusunu Denizbank şubelerinden yapabilirsiniz. Denizbank Eğitim Kredisi tutarları ve diğer detayları için tıklayınız.YAPI KREDİ EĞİTİM KREDİSİ ŞARTLARI

Yapı Kredi Bankası eğitim kredisi ile özel okul/kolej, üniversite gibi tüm eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.Kredi Özellikleri:

Aldığınız krediyi, 36 aya varan vade seçenekleri ve avantajlı faiz oranlarından yararlanarak kullanabilirsiniz.

Eğitim Kredisi, TL ya da dövize endeksli olarak kefalet karşılığı kullandırılır; kredi geri ödemesi boyunca, kredilendirilen kişiye hayat sigortası yapılır. Kullandığınız kredinin yurtiçi veya yurtdışı okul hesabına transferinde hiçbir ücret ödemezsiniz.Yapı Kredi Eğitim Kredisi için Gerekli Belgeler:

(Başvuru sahibi öğrenci ya da velisinin; varsa kefilin) nüfus cüzdanı fotokopisi

(Başvuru sahibi öğrencinin ya da velisinin; varsa kefilin) gelir belgesi

Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi· Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi· Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi· Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi· Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olarak işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve adınıza düzenlenmiş bir fatura aslı,· Veya son 3 ay içerisinde alınmış İkametgah belgesi (Yerleşim yeri belgesi),İlgili eğitim kuruluşunun vereceği kabul mektubu ve ödeme planıİlgili eğitim kuruluşunun vereceği proforma fatura.Yapı kredi Bankası eğitim kredisi başvurusunu Yapı Kredi şubelerinden yapabilirsiniz. Yapı Kredi Eğitim Kredisi tutarları ve diğer detayları için tıklayınız.VAKIFBANK EĞİTİM KREDİSİ ŞARTLARI

Vakıfbank eğitim kredisi ile özel okul/kolej, üniversite gibi tüm eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.Kredi Özellikleri:

Vakıfbank tüm eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz 60 aya kadar vade seçenekleriyle 500 TL ile 40.000 TL arasında kredi imkanı sunuyor.

Kredi seçenekleri veya kredi başvurusu ile ilgili tüm bilgileri, en yakın VakıfBank şubesinden ya da www.vakifbank.com.tr adresinden öğrenilebilirsiniz.Vakıfbank eğitim kredisi ile ilgili detaylar için PDF dosyasını buradan indirebilirsiniz.Eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir imkan olan banka kredilerini ve bankaların şartlarını, kredi özelliklerini sizin için derlemeye çalıştık. Çocuğunuz veya kendiniz için en iyi yapacağınız yatırımların başında eğitim gelir. Yaptığınız bu yatırım umarız en iyi şekilde başarıya ulaşır.Özel eğitim maliyetinizi karşılamanın yollarını artık biliyorsunuz. O zaman istediğiniz özel anaokul, özel ilkokul, özel ortaokul, özel lise(anadolu, fen, meslek lisesi), üniversite,   özel öğretim kursu,   sınav kursu(KPSS, AÖF,vb.), özel rehabilitasyon merkezi, özel meslek kursu seçmek için linkleri tıklayarak araştırmaya başlayabiirsiniz.