Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği Ziyaretimiz

Etkinlik Detayları

Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği (ÖÇED), kar amacı gütmeyen, kamu yararına çalışan bir sosyal gelişim ve eğitim derneği olarak karşımıza çıkıyor.

Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği, özel gereksinimli tüm bireylerin, erken tanısının konulması ve erken özel eğitim ile topluma kazandırılmasına öncülük ediyor. Ülkemizde özel eğitimde dünya standartlarını yakalamak için çaba göstermeyi ilke olarak benimsemiş olan OÇED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Selim PARLAK ve Kurumsal İletişim Danışmanı Burçin ÖZTINAZ  insanların Otizm konusunda yeterli bilgiye sahip olmaması ve bu farkındalığı yaratmak için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiriyorlar.

Günümüzde otizm her 68 çocuktan 1'ini etkiliyor. Bu yüzden özellikle anne ve babaların otizm ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmaları çocuklarının gelişimi açısından çok önemli bir rol oynuyor.

OÇED çalışanlarına, gönüllülerine ve destek veren herkese bu önemli görevi yerine getirdikleri için teşekkür ediyoruz.

Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği (ÖÇED) ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için internet sitesini "http://www.oced.org.tr" adresinden ziyaret adebilirsiniz.