Lise Girişimcilik Zirvesi

Etkinlik Detayları

5a7dacdc58208.pngMaltepe Anadolu Lisesi öğrencileri liselerdeki girişimcilik faaliyetlerini arttırmak amacıyla 2016 yılında Maltepe Anadolu Lisesi Girişimcilik Kulübü’nü kurdu. Farklı alanlarda ilgi ve yetenek sahibi öğrenciler olarak bir araya gelerek tek bir amaç doğrultusunda çalışmalar yaptılar. Kulübümün çalışmalarının başladığı günden beri lise öğrencilerinde girişimcilik bilincini uyandırmak ve harekete geçirmek için pek çok adım atan Maltepe Lisesi Girişimcilik Kulubü Lise Girişimcilik Zirvesi ile yeni bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Maltepe Anadolu Lisesi Girişimcilik kulübü daha önce de bir çok etkinlik yaptı. Bunlardan en önemlisini MAL Girişimcilik Kulubü Başkanı Berfe Yalçınkaya;   “2016-2017 eğitim yılı içerisinde her hafta bir konuşmacıyı okulumuzda ağırladığımız Start-Up günleri projemizdir. Bu proje kapsamında lise öğrencileri ile alanında başarılı isimleri bir araya getirdik. Bu projede; Lookater girişimi ile Alp Onur, PIRA girişimi ile Adem Atalay Hüryaşar, Running Race girişimi ile Tugay Tuna ve Modüler Sanat Organizasyon kurucusu Kenan Yılmazişler bizlerle birlikteydi. Projemiz boyunca İstanbul’un en seçkin liselerinden 300 öğrenciyi okulumuzda ağırladık.”

MAL Girişimcilik öğrencileri önceki çalışmalarında ulaştığı öğrenci kitlesini arttırarak bu yıl liseliler tarafından liseliler için düzenlenen ilk lise girişimcilik zirvesini organize ediyorlar. Bu projede pek çok alanda başarılı isimleri kendi hikâyeleriyle öğrencilere ışık tutmaları için bir araya getiriyorlar. Pek çok firmanın ve kurumun sponsorluğunda 17 Mart 2018 tarihinde Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü’nde 300 lise öğrencisinin katılımları, 7 konuşmacı ve birçok destekçi ile Lise Girişimcilik Zirvesi’ni gerçekleşecek. Etkinlik süresince startup tanıtım stantları ve pek çok sosyal aktivite öğrencilerin girişimcilik alanındaki faaliyetlerine katkıda bulunmak adına zirvede yer alacak.

Zirvede yer alan konuşmacılar;
Deniz-%C3%9Clke-Ar%C4%B1bo%C4%9Fan.png
Prof. Dr. DENİZ ÜLKE ARIBOĞAN |İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi - Oxford Üniversitesi CRIC Merkezi Kıdemli Üyesi

Halil-Erdo%C4%9Fmu%C5%9F.png
HALİL ERDOĞMUŞ | e-Bebek Genel Müdürü

Funda-K%C4%B1l%C4%B1%C3%A7.png
Yrd. Doç. Dr. FUNDA KILIÇ | Şehir Üniversitesi Girişimcilik Bölümü Öğretim Üyesi

Eray-Erdo%C4%9Fan.png
ERAY ERDOĞAN | Lala Eğitim - Reflect - Ontrava Kurucu Ortağı

Elif-Aleyna-Duman.png
ELİF ALEYNA DUMAN | Bir İşe Giriştik Kurucu Ortağı - Youtube “Elif Diye Birinin Günlüğü”

Adem-Atalay-H%C3%BCrya%C5%9Far.png
ADEM ATALAY HÜRYAŞAR | Roast Lab Chief Creator - PIRA Kurucu Ortak - Zone Mentor
BATU UĞRASIZ | Scorp App Kurucu Ortağı

Lise girişimcilik zirvesi program akışı şu şekilde;

08:00 – 09:00 KAYIT

09:00 – 09.30 AÇILIŞ

09:30 – 10:00 Prof. Deniz Ülke Arıboğan

10:00 – 10:40 Halil Erdoğmuş

10:40 – 11:20 KAHVE ARASI

11:20 – 12:00 Eray Erdoğan

12:00 – 12:40 Elif Aleyna Duman

12:40 – 14:00 ÖĞLE ARASI

14:00 – 14:40 Batu Uğrasız

14:40 – 15:20 Adem Atalay Hüryaşar

15:20 – 15:50 KAHVE ARASI

15:50 – 16:30 Yrd. Doç. Dr. Funda Kılıç

16:30 – 17:00 KAPANIŞ

Zirve hakkıda detaylı bilgiyi zirve.malgirisimcilik.com da bulabilir, gelişmelerden anında haberdar olmak için instagram’da malgirisimcilik hesabını takip edebilirsiniz!

MALTEPE ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ OLARAK;

“Biz bir hayal kurduk, lise öğrencilerinin kendilerini girişimcilik ile buldukları, herkesin ilgi ve yetenekleri ile para kazanabileceği, herkesin aşık olduğu için yapacağı güzel bir dünya hayali. Biz az çok demeden hayalimizi herkese ulaştırmayı hedeflediğimiz bu projemizde desteklerinizi beklemekteyiz.”

Yarınlarını önemseyerek, yarını güzelleştirmek adına bugün kolları sıvayan, bu güzel organizasyon için emek veren Maltepe Anadolu Lisesi Öğrencilerine hangiokuldaokumaliyim.com destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Liseli öğrencilerin yaptığı her türlü güzel çalışmaya destek vermeye çalışıyoruz. Bizimle iş birliği yapmak isteyen tüm öğrenciler ve öğrenci kulüpleri [email protected] üzerinden bağlantıya geçebilirler.